1917/1598
Kinesisk Meiping vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå samt forgyldt staffering med daoistiske udødelige, skyformationer og design. Sen Qing eller tidlig republik. H. 34 cm.
Enkelte små brændingsfejl.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
36 bud