2435/​907

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Bordlampe af patineret bronze med dråbeformet, kanelleret korpus. Stemplet monogram Just A. Denmark, dessin B 184. H. 30,5. H. inkl. skærmholder 51.

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Solgt

Hammerslag

13.000 DKK  

22 bud

Tidspunkt Byder Bud
1064555 13.000 DKK
853141 (Autobud) 12.500 DKK
1064555 12.500 DKK
853141 (Autobud) 12.000 DKK
867081 11.500 DKK
853141 (Autobud) 11.000 DKK
867081 10.500 DKK
853141 10.000 DKK
867081 9.500 DKK
859022 (Autobud) 9.000 DKK
867081 9.000 DKK
859022 8.500 DKK
853141 (Autobud) 8.000 DKK
859022 8.000 DKK
853141 (Autobud) 7.500 DKK
867081 7.000 DKK
853141 6.500 DKK
867081 (Autobud) 6.000 DKK
853141 5.500 DKK
867081 4.400 DKK
830865 4.200 DKK
178112 4.000 DKK