2031/​120

Fransk krucifiks af sortmalet træ og presset sølvfolie. Stemplet. 19. årh.s midte. H. 47.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger. Sølvfolie med enkelte mindre sprækker.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK