2031/120
Fransk krucifiks af sortmalet træ og presset sølvfolie. Stemplet. 19. årh.s midte. H. 47.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger. Sølvfolie med enkelte mindre sprækker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag