To Bidjar tæpper, Persien. Medaljondesign, partier med silke. Flot kvalitet. 179×229. Medaljondesign. 157×114. Begge 21. årh.(2)
Bemærk venligst: Intet eftersyn lørdag 9. oktober. Please note: No preview saturday 9th october.
179×229: Plettet. Falmet. 157×114: Enkelte mindre pletter. Ene ende med minimale spor efter møl.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021