2124/760
Dansk snedkermester
Dækketøjsskab af palisander med greb af messing, front med to skuffer og to døre, bag hvilke hylder og udtræksbakker. H. 146. B. 106. D. 40.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. To nøgler medfølger.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag