2124/​760

Dansk snedkermester

Dækketøjsskab af palisander med greb af messing, front med to skuffer og to døre, bag hvilke hylder og udtræksbakker. H. 146. B. 106. D. 40.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. To nøgler medfølger.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK