2125/107
“Mayol - Va Arriver”. Sign. i trykket A. Barrère. Litografisk vintageplakat i farver, monteret på støttelærred. Trykt af Affiches D'Art Robert & C, Paris. Bladstørrelse 121×160. Uindrammet.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Opklæbet på støttelærred. Trykfold. Papiret er gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag