2125/​107

“Mayol - Va Arriver”. Sign. i trykket A. Barrère. Litografisk vintageplakat i farver, monteret på støttelærred. Trykt af Affiches D'Art Robert & C, Paris. Bladstørrelse 121×160. Uindrammet.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Opklæbet på støttelærred. Trykfold. Papiret er gulnet.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag