1437/1548
Et par lysestager af sølv. Empire form. Svend Toxværd, 20. årh. Vægt 290 gr. H. 20 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Buler på nederste kant.
Varia, 11. september 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud