2436/129
Skrin af rubinrødt glas rektangulær form med affasede hjørner, forgyldt metal montering. 19. årh. H. 9,5 cm L. 11,5 cm B. 8 cm. Nøgle medfølger
Aldersrelaterede spor. Bunden med ridser/slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud