1948/56
Højrygget armstol af nøddetræ, rigt udskåret med løver, putti, havdyr og bladværk. Barok form. 19. årh.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag