1519/78
Flamsk maler, 18. årh.
Johannes Døberen med tilhørere. Usigneret. Gouache på papir. Lysmål 8×10,5.
Krakeleringer samt afskalninger. Revner i papiret.
Ældre malerier og møbler, 4. maj 2015
Vurdering
Hammerslag