Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Uden titel. Sign. Appel 78. Oliekridt på papir. Lysmål 33×30.
Proveniens: Antagelig anskaffet af den nuværende ejers familie på Gummesons Galleri, Stockholm, 1980erne.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020