2050/8683
Russisk kalotske af delvis forgyldt sølv. Mester S. Yarlevtsin?, guardein AK 1894, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt ca. 250 gr. L. 33.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud