1948/457
Russisk ikon med fremstilling af Skt. Peter og Skt. Paul. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 18. årh.s begyndelse. 30,5×26.
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Afslag på kanter. Nederst med brændmærker efter lys.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag