2434/830
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“Charlottenborg”. PH 6½-6 pendel med skærme af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 50. Diam. 65.
Litteratur: “Tænd”, afb. s. 243.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
817942 (Autobud) | ||
802930 | ||
817942 (Autobud) | ||
802930 | ||
817942 (Autobud) | ||
802930 | ||
817942 (Autobud) | ||
802930 | ||
817942 | ||
1163182 | ||
815067 | ||
1153505 | ||
802930 |