2142/16
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Interiør med en ung pige. Sign. Jul. P. Olie på lærred. 69×50.
Stødmærke med revne og minimal afskalning i venstre side. Behov for rensning og let opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag