1951/​442

Russisk firdelt ikon, Skt. Nikita, Gudsmoderen “lindre mine sorger”, tre helgener og Paraskeva Pjatnitsa. Tempera på træpanel. 19. årh. 35,5×31.

Enkelte mindre reparationer. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK