2432/327
Jardiniere af patineret støbejern, støbt med medaljon, bladværk og perlestaf, fødder i form af dyrepoter. 20. årh.s. begyndelse. H. 35. B. 67. D. 37.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rust.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud