2442/187
Lille kinesisk vase af porcelæn, globulær med smal hals, dekoreret i sang de boeuf glasur. Mærket Guangxu, men 20. årh. H. 10 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag