2021/845
Elof Risebye (f. Frederiksberg 1892, d. 1961)
“Helgeninden fra bjergene”. Sign. Risebye. Olie på lærred. 110×118.
Lærred bør strammes op. Retoucheringer. Afskalninger.
Moderne kunst og design, 19. maj 2020
Vurdering
Hammerslag