1546/1646
Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze, urhus med ungt par i renaissance dragter, skive af hvid emalje. 19. årh.s anden halvdel. H. 58. B. 35. D. 16.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 12. november 2015
Vurdering
Hammerslag
10 bud