1935/1502
“Madonna med barnet”, figurgruppe af udskåret og bemalet træ. 20. årh.s begyndelse. H. 164.
Afskalninger. Revner i træet. Afslag.
Varia, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag