2417/29
Julius Adolph Øberg (f. Nakskov ca. 1817, d. København 1885)
Københavnsk regulatorur i væghængt kasse af ådret træ med sider og front af glas, rund skive sign. Julius Adolph Øberg København. 20. årh. H. 200. B. 46. D. 26.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og et messing lod medfølger. Rep. på top ornament. Synlig reparation på top.
Vurdering
Hammerslag
29 bud
974341 | ||
846261 | ||
974341 (Autobud) | ||
846261 | ||
974341 (Autobud) | ||
846261 | ||
974341 (Autobud) | ||
846261 | ||
974341 (Autobud) | ||
846261 | ||
974341 (Autobud) | ||
846261 | ||
974341 (Autobud) | ||
846261 | ||
974341 (Autobud) | ||
846261 | ||
974341 (Autobud) | ||
846261 | ||
974341 | ||
938938 (Autobud) | ||
974341 | ||
938938 (Autobud) | ||
974341 | ||
938938 (Autobud) | ||
974341 | ||
938938 (Autobud) | ||
974341 | ||
938938 | ||
974341 |