2417/​29

Julius Adolph Øberg (f. Nakskov ca. 1817, d. København 1885)

Københavnsk regulatorur i væghængt kasse af ådret træ med sider og front af glas, rund skive sign. Julius Adolph Øberg København. 20. årh. H. 200. B. 46. D. 26.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og et messing lod medfølger. Rep. på top ornament. Synlig reparation på top.

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

29 bud

974341 22.000 DKK
846261 21.000 DKK
974341 (Autobud) 20.000 DKK
846261 19.500 DKK
974341 (Autobud) 19.000 DKK
846261 18.500 DKK
974341 (Autobud) 18.000 DKK
846261 17.500 DKK
974341 (Autobud) 17.000 DKK
846261 16.500 DKK
974341 (Autobud) 16.000 DKK
846261 15.500 DKK
974341 (Autobud) 15.000 DKK
846261 14.500 DKK
974341 (Autobud) 14.000 DKK
846261 13.500 DKK
974341 (Autobud) 13.000 DKK
846261 12.500 DKK
974341 12.000 DKK
938938 (Autobud) 11.500 DKK
974341 11.000 DKK
938938 (Autobud) 10.500 DKK
974341 10.000 DKK
938938 (Autobud) 9.500 DKK
974341 9.000 DKK
938938 (Autobud) 8.500 DKK
974341 8.000 DKK
938938 7.500 DKK
974341 7.000 DKK