2415/886
Søren Nissen (f. 1944)
Ebbe Gehl (f. 1942, d. 2023)
“GM 2110”. Spisebord med plade af massiv valnød, udtræk i enderne, ben af rustfrit stål. Udført hos Naver Collection. H. 74. L. 170. B. 100.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet. Tillægsplader medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag