2415/​886

Søren Nissen (f. 1944)

Ebbe Gehl (f. 1942, d. 2023)

“GM 2110”. Spisebord med plade af massiv valnød, udtræk i enderne, ben af rustfrit stål. Udført hos Naver Collection. H. 74. L. 170. B. 100.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet. Tillægsplader medfølger ikke.

Moderne kunst og design, 9. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag