12048/37
Russisk samovar af messing, siderne med håndtag med greb af træ. Stemplet. 19. årh.s anden halvdel. H. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020
Vurdering
Hammerslag