2448/799
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Vase af stentøj i form af kvinde, dekoreret med grålig glasur. Sign. monogram, 1961. Unik. H. 22.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Større hårrevne fra munding til kvindens kind. Manglende top.
Vurdering
Hammerslag
246312 | ||
896810 | ||
1086692 | ||
896810 |