2442/7083
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 32”. Sofabord med stel af eg, to endeklapper og underliggende hylde af teak. Udført hos Andr. Tuck. H. 60. L. 67/121. B. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag.
Vurdering