876/​1619

Maj Svanström

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med polykromt geometrisk mønster. Udført anden halvdel af 20. årh. Sign. MS, KH, (Klockargårdens Hemslöjd, Tällberg). L. 246. B. 175.

Kunsthåndværk & design, 7. december 2017

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK