645/611
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
En damper sejler afsted i midnatssolen. Sign. Em. A. P. Olie på lærred. 27×31.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Malerier, 8. november 2006
Vurdering
Hammerslag
14 bud