12103/​294

Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)

Bjarne Frost (f. 1959)

Ole Jespersen

GINO loftlampe af delvis sortlakeret stål. Skærm hvidlakeret metal. Udført hos Nordisk Sol. H. 40. Diam. 52.

Alm. brugsspor, ridser, let anløbent på den ene stålstang. Ridser og mærker. Uden ledning.

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag