12103/294
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
Bjarne Frost (f. 1959)
GINO loftlampe af delvis sortlakeret stål. Skærm hvidlakeret metal. Udført hos Nordisk Sol. H. 40. Diam. 52.
Alm. brugsspor, ridser, let anløbent på den ene stålstang. Ridser og mærker. Uden ledning.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag