2108/977
Dansk snedkermester
Rektangulært skønvirkebord af nøddetræ, med profilerede ben og kanter med udskæringer. H. 75,5. L. 118. B. 67.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre revne på top.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag