2427/551
Paolo Venini (f. Milano 1895, d. Venedig 1959)
“Trilobi”. Lysekrone med glasstænger ophængt i kæder. Udført hos Venini, Italien. 1970'erne. H. 140. Diam. 22.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En manglende kæde. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering