1948/338
Lågskål af sølv, hanke prydede med festoner, lågknop i form af en pinjekogle. Stemplet 830S. Vægt 724 g. Diam. 20 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud