1948/57
Kinesisk tepotte af tin, klokkeformet korpus støbt med hjorte og grenværk, prydet med halvædelstene, hanke af messing. mærker Daokou Jusheng, republik. H. 12 cm.
Mindre buler, ridser og mærker. Topprydelse mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud