2144/86
Georg III chatol af egetræ, front med fem skuffer med greb af messing, samt skrå skriveklap bag hvilken små skuffer og rum. England. 18. årh.s. slutning. H. 99. B. 90. D. 53.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner/afslag i træet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud