2008/​113 Kinesisk armstol af rigt udskåret hardwood. 20. årh.s begyndelse.

Be­skriv­el­se

Kinesisk armstol af rigt udskåret hardwood. 20. årh.s begyndelse.

Konstruktionen noget ustabil. Desuden almindelige brugs- og alderstegn.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.250 kr.

12 bud

(Autobud) 1.250 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
(Autobud) 900 kr.
850 kr.
800 kr.
750 kr.