2124/4
Johannes Wilhjelm (f. Nakskov 1868, d. København 1938)
Parti fra Sankt Markus klosteret i Firenze. Sign. monogram 1898. Olie på lærred. 75×90.
Få minimale afskalninger og krakeleringer. Én reparation/lap på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag