C. A. Schleisner (f. Lyngby 1810, d. København 1882)
To munke gør hvil ved en ruin. Sign. C. Schleisner. Olie på lærred. 32×24.
Mindre krakeleringer, enkelte minimale afskalninger samt mærke langs blændrammens kant. Let retouchering i hjørner. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
22 bud