2110/316
Kinesisk vase af porcelæn, balusterformet, dekoreret i underglasur blå med sceneri og design. Hanke i form af kiliner. 20. årh. H. 51 cm. Stand af træ medfølger.
Vasen fremstår med en hårrevne.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud