Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
“Glemmesteder”, mappe med seks kompositioner. Alle sign. Ejler Bille 91, e.a. Litografi samt litografier i farver. Bladstørrelse 36×26.
Litteratur: “Ejler Bille: Det grafiske værk, 1990–2002” nr. 105–110.
Moderne kunst og design, 13. august 2013
15 bud