2141/45
Vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med drager omgivet af blomster og bladværk. Mærket Kangxi, men 1900/20. årh. H. 30 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparatio hele vejen rundt om rand.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag