2044/​331

Bæger af sølv, glat korpus graveret med kartouche og initialer AMS 1857. Mester Grønlund, Odense. 19. årh. Vægt ca. 72 g. H. 8.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Bulet under bunden.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK