1510/909
Ejner Larsen & Aksel Bender Madsen (, f. 1917, d. 1987, f. 1916, d. 2000)
Et par skamler med stel af teak. Sæde betrukket med patineret sort skind. Udført og mærket hos snedkermester Ludvig Pontoppidan. (2)
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med nogle huller samt krakeleringer.
Moderne kunst og design, 3. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
13 bud