1704/27
I. H. Brandt (f. København 1850, d. Frederiksberg 1926)
Brænding ved Bornholm. Sign. I.H. Brandt 1917. Olie på lærred. 40×59.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag