1424/​648

Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)

Figurgruppe af stentøj modelleret i form af panter med unge. Dekoreret med sung glasur. Sign. monogram, 20263. Kgl. P. H. 27,5. L. 39.

Almindelig brugspatina.

Moderne kunst og design, 10. juni 2014

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

18 bud

4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
(Autobud) 1.800 DKK
1.750 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
1.000 DKK