1424/648
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Figurgruppe af stentøj modelleret i form af panter med unge. Dekoreret med sung glasur. Sign. monogram, 20263. Kgl. P. H. 27,5. L. 39.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 10. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
18 bud