1951/546
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 329”. Cirkulært spisebord af massivt eg med to tillægsplader af finéret eg. Udført og stemplet hos Andreas Tuck. H. 70. Diam 120. L. 220. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag