2008/725
René Genis (f. Hue, Vietnam 1922, d. Paris 2004)
Udstillingsplakat fra Galerie Paris. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 76×49.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag