1444/1654
Fransk Louis Phlippe kaminue af forgyldt og patineret bronze, urhus med læsende ung dame, forsølvet skive. 19. årh.s midte. H. 38. B. 24. D. 9.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul medfølger. Optræksnøgle og Nøgle mangler.
Varia, 30. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud