763/2289
Georg Achen (f. Frederikssund 1860, d. Frederiksberg 1912)
Sommerlandskab med stråtækt gård omgivet af gyldne kornmarker. Sign. G. Achen 88. Olie på lærred. 83×127.
Malerier, 7. december 2006
Vurdering
Hammerslag