2119/​373

Kai Drews (f. Frederiksberg 1884, d. 1964)

Landskabsparti med sø og græssende køer. Sign. E. Steffensen. Olie på lærred. 101×71.

Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag